Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

В мережі поширюють фейк про те, що вакциновані діти хворіють більше, ніж невакциновані

20 апреля
04:14 2021

У фейкових повідомленнях стверджують, що про це вказують дані американських досліджень.

У соціальних мережах ширять повідомлення про те, що за даними американських досліджень, вакциновані діти хворіють частіше, ніж невакциновані. Однак ця інформація — неправдива, пише VoxCheck.

У поширеному дослідженні йдеться, що батьки вакцинованих дітей частіше зверталися за медичною допомогою через астму, аутоімунні розлади, синдром гіперактивності та нестачі уваги, анемію, респіраторні інфекції та інші.

«Це дослідження було опубліковане у 2020 році у виданні “Міжнародний журнал екологічних досліджень та охорони здоров’я” (International Journal of Environmental Research and Public Health). Його автори Джеймс Лайонс-Вайлер та Пол Томас вивчили рахунки та медичні записи 3324 пацієнтів із клініки “Інтегративна педіатрія”, якою керував Томас. І зробили висновок, що вакциновані діти хворіють частіше, — пише VoxCheck. — Однак дослідники припустилися низки помилок у методології, тому висновки цього дослідження сумнівні, пояснює видання Health Feedback. Health Feedback — це всесвітня мережа вчених, які аналізують публікації в медичних виданнях. Це проєкт неприбуткової організації Science Feedback, який щорічно сертифікується Міжнародною мережею перевірки фактів (IFCN)».

Фактчекери додають, що із 3324 учасників дослідження 2763 отримали від однієї до 40 вакцин. Автори порівняли дані вакцинованих та невакцинованих дітей на основі нової метрики, створеної для дослідження. Вони назвали її відносною частотою візитів до лікаря (з англ. RIOV — Relative Incidence of Office Visits).

«Девід Горський, професор хірургії Університету Уейна та редактор видання Science-Based Medicine, пояснив, у чому полягає проблема використання метрики RIOV, яка відображає загальну кількість рахунків, які у лікарні виставили певній групі дітей — вакцинованих та невакцинованих. Відтак RIOV, на думку авторів, нібито відображає рівень захворюваності у кожній із цих груп населення, тобто загалом усіх вакцинованих та не вакцинованих дітей. Але автори не довели, що метрика RIOV справді якось співвідноситься з рівнем захворюваності. Особливо якщо розглядати просто рахунки, які лікарня виставляла пацієнтам. Якщо дослідники використовують нову метрику, вони повинні продемонструвати її дієвість. Тільки тоді можна говорити про достовірність результатів», — додає VoxCheck.

Фактчекери наголошують, що низка досліджень, у яких порівнювали рівень розвитку та захворюваності вакцинованих та невакцинованих дітей, не виявили жодних негативних наслідків вакцинації.

Нагадаємо, раніше в інтернеті поширювали повідомлення про те, що на сайті канадського уряду з’явилася інформація про наявність чіпів у вакцинах проти коронавірусу. Однак це — фейк.

Источник: ms.detector.media

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать