Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

У Європі закликають рф повернути Україні повний контроль над захопленою ЗАЕС

10 марта
21:43 2023

Європейський союз та його держави-партнери закликають рф повернути повний контроль над захопленою її військами Запорізькою атомною електростанцією законному власнику — Україні.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на заяву Євросоюзу в Раді МАГАТЕ про ядерну безпеку, фізичну безпеку та гарантії в Україні, оприлюдненій на сайті ЄС.

Такий заклик пролунав від Європейського союзу разом із Північною Македонією, Чорногорією, Албанією, Україною, Молдовою, Боснією та Герцеговиною, Грузією, Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією.

Як наголошується в заяві, рф своїм нападом на Україну та агресивною війною порушила "сім обов'язкових стовпів забезпечення ядерної та фізичної безпеки в умовах збройного конфлікту", висунутих генеральним директором МАГАТЕ.

"Сталося багато аварійних ситуацій. Аварію на АЕС з усіма її радіологічними наслідками поки що вдалося уникнути, багато в чому завдяки стійкості та самовідданості українського оперативного персоналу", — вказується в документі.

Зазначається, що ЄС та його держави-члени ніколи не визнають спроби росії незаконно захопити ЗАЕС.

"Ми наполегливо закликаємо росію вивести свою військову техніку та весь персонал, у тому числі персонал росатому, із ЗАЕС та повернути її повний контроль її законному власнику, Україні", — йдеться у заяві.

Також зазначається, що ЄС повністю підтримує роботу МАГАТЕ щодо надання допомоги Україні у підтримці ядерної безпеки та фізичної безпеки, а також у здійсненні гарантій.

"Ми наголошуємо на важливості постійної присутності МАГАТЕ на всіх ядерних об'єктах України, що було досягнуто в січні за фінансової підтримки ЄС та його держав-членів", — сказано в заяві.

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать