Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Литва висловила протест білорусі через погрози пробити коридор до Калінінградської області

01 ноября
01:24 2023

Міністерство закордонних справ Литви в понеділок висловило протест тимчасовому повіреному у справах білорусі Ярославу Хмелю через погрози першого заступника секретаря білоруської Ради безпеки Павла Муравейка "пробити коридор" до Калінінградської області рф.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться в повідомленні на сайті литовського МЗС.

Зовнішньополітичне відомство підкреслило, що заяви Муравейка можуть бути витлумачені як відкрита погроза нападу на Литву і є абсолютно неприйнятними.

"Міністерство закордонних справ Литовської Республіки звернулося до білорусі з вимогою негайно надати офіційне пояснення щодо цієї заяви першого заступника державного секретаря Ради безпеки білорусі й нагадало, що Литовська Республіка вживатиме всіх можливих заходів для забезпечення безпеки, суверенітету і територіальної цілісності країни", – додали там.

Нагадаємо, у виданні "Вечерний Минск" була опублікована стаття зі словами Муравейка про те, що білорусь "має всі підстави" для агресії проти Литви, аби забезпечити транзит білоруських товарів.

Ймовірно, мається на увазі транзит товарів через Литву до Калінінградської області росії через так званий Сувалкський коридор, а також транзит і перевалка білоруських добрив у литовських портах.

Обмеження на них були запроваджені в лютому 2022 року, а роком раніше Литва заборонила транзит і перевалку нафтопродуктів із білорусі.

Сувалкський коридор – ділянка кордону Литви та Польщі 100 кілометрів завширшки, яка на заході межує з Калінінградською областю росії, а на сході – з Білоруссю. У разі гіпотетичної війни росії важливо було б швидко захопити Сувалкський коридор, аби відрізати союзникам по НАТО шлях по суші до країн Балтії.

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать