«Зв’язок та кіберпростір — ще одне середовище протистояння і війська зв’язку гідно протидіють загрозам», — Андрій Таран з нагоди Дня військ зв’язку
Шановні воїни-зв’язківці, працівники та ветерани військ зв’язку!
Сердечно вітаю вас з професійним святом — Днем військ зв’язку!
Військові зв’язківці — інтелектуальна бойова одиниця, яка успішно виконує завдання із забезпечення безперебійності управління військами та ведення дій у кіберпросторі в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України.
Останні сім років держава-агресор використовує війну як полігон для тестування нових зразків озброєння, радіоелектронної боротьби, боротьби з системами комунікації. Активізувалися кібератаки на інформаційні системи Міністерства оборони України та Збройних Сил України. У таких умовах зв’язок та кіберпростір стали ще одним середовищем протистояння, як суходіл, море, повітря.
Саме у 2014 році воїни-зв’язківці продемонстрували свою високу готовність, розгорнувши пункти управління військами. Безцінний досвід участі в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил здобувався дорогою ціною. Схиляємо голови перед полеглими воїнами, які не повернулися з передової. Вічна їм пам’ять…
Розвиток Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, які забезпечують функціонування системи зв’язку та здійснюють заходи кіберзахисту, є надважливим завданням з огляду на загрози, які виникають навколо нашої держави.
Основні пріоритети відображені у Державній цільовій оборонній програмі розвитку озброєння та військової техніки до 2026-го року. Передбачено, зокрема, перехід Збройних Сил на сучасні цифрові засоби зв’язку Harris, укомплектування підрозділів територіальної оборони радіостанціями Aselsan. Також бойові підрозділи переоснащуються модернізованими командно-штабними машинами та комплексними апаратними зв’язку. Триває створення системи транкінгового зв’язку за технологією Linked Capacity Plus для оптимізації та нарощування чинних радіомереж. До 2026-го року очікується досягнення достатнього розвитку тропосферного зв’язку усіх ланок управління Збройних Сил України і створення системи супутникового зв’язку.
У результаті реалізації зазначених проєктів ми забезпечимо створення єдиного телекомунікаційного простору Збройних Сил України.
Слід зазначити, що у сфері зв’язку і кібербезпеки досягнуто значної взаємосумісності і з колегами з Північноатлантичного Альянсу. Військові зв’язківці залучаються до низки програм у сфері міжнародного співробітництва. Наші фахівці є бажаними учасниками багатонаціональних навчань. Завдяки підтримці держав-членів НАТО введено в експлуатацію Центр оперативного реагування на інциденти кібербезпеки.
Найсучасніші засоби зв’язку та озброєння не вартують нічого без висококваліфікованих, вмотивованих та, без сумніву, професійних фахівців. Особовий склад військ зв’язку підготовлений виконувати складні завдання. Саме завдяки своєму професіоналізму вони забезпечують високий рівень боєготовності українського війська, оперативність і надійність управління ним.
У день професійного свята бажаю кожному з вас самореалізації, особистісного та професійного зростання. Дякую кожному зв’язківцю за високий патріотизм, відданість військовій справі, зразкову службу та сумлінне виконання військового обов’язку.
Слава воїнам-зв’язківцям!
Слава Україні!
Міністр оборони України Андрій ТАРАН
Источник: armyinform.com.ua