Як зняти напругу очей при частій роботі за комп’ютером - Новости Днепра

Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Як зняти напругу очей при частій роботі за комп’ютером

26 декабря
20:44 2021

Комп’ютерний зоровий синдром-це реакція організму людини на тривалу роботу за комп’ютером. Його не відносять до числа захворювань, проте він може викликати неприємні відчуття в очах.

Згідно з даними клівлендської клініки (Cleveland Clinic), люди, які багато працюють за комп’ютером, відчувають зниження чіткості зору, печіння або поколювання в очах, чутливість до світла, головні болі, болі в спині і шиї. Лікарі розповіли, як уникнути цих неприємних симптомів.

Відрегулювати кут огляду

Кут огляду відіграє велику роль при роботі за комп’ютером. Щоб зменшити напругу очей, центр монітора, планшета або телефону повинен знаходитися на відстані 51-71 см від очей і на 10-12 см нижче їх рівня.

Зменшити відблиски

Букви на екрані не такі чіткі, як букви на роздрукованій сторінці. Занадто слабкий контраст між буквами і фоном або відблиски на екрані змушують очі напружуватися сильніше. В результаті збільшується чутливість до світла. Фахівці рекомендують встановити екран так, щоб уникнути відблисків від верхнього світла або вікон.

Використовувати правило 20-20-20

При використанні комп’ютера або смартфона протягом тривалого періоду часу потрібно робити регулярні перерви. Для цього є правило 20-20-20. Кожні 20 хвилин відводити погляд від комп’ютера і дивитися на щось на відстані 20 футів (6-7 метрів) протягом 20 секунд. Це дасть очам можливість перефокусуватися.

Частіше моргати

Зазвичай люди моргають близько 18 разів на хвилину, але користувачі комп’ютерів, як правило, моргають рідше. Це збільшує ймовірність розвитку синдрому сухого ока. Тому слід пам’ятати про частоту моргання.

Обмежити час використання екрану

Дуже важливо обмежувати час, проведений перед екраном. Крім того, використання ноутбука або телефону перед сном не тільки погіршує стан очей, але і заважає спати. У мозку немає можливості сповільнитися, що ускладнює повноцінний нічний відпочинок. Тому рекомендується поступово скорочувати екранний час перед сном.

Перевірятися у лікаря

Навіть якщо людині не потрібні окуляри або контактні лінзи для повсякденної діяльності, вони можуть знадобитися для роботи за комп’ютером або іншим пристроєм. Крім того, перевірки у офтальмолога допоможуть запобігти розвитку різних захворювань або виявити їх на ранніх стадіях.

Источник: lhealth.info

Статьи по теме