Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Світ витратив $755 млрд на «зелений перехід»

28 января
19:53 2022

Світові інвестиції у відновлювану енергетику у 2021 році досягли рекордних $755 млрд, що на чверть більше, ніж роком раніше.

«Прискорення» відбулося як за рахунок підвищення інтересу інвесторів до сектору ВДЕ загалом, так і електротранспорту зокрема. Тим не менш, цих вкладень недостатньо, щоб досягти вуглецевої нейтральності до середини століття, йдеться у звіті Bloomberg.

За підрахунками видання, тільки протягом 2022-2025 років в енергетичний перехід необхідно вкласти $2,1 трлн – утричі більше, ніж у 2020 році. Інвестувати необхідно у відновлювану та ядерну енергетику, електроопалення та накопичувачі енергії (energy storage).

Експерти порівняли, як протягом останніх 18 років змінювалася структура вкладень у низьковуглецеві проекти.

xSnimok.PNG.pagespeed.ic.3mdfwy5ErF.png (61 KB)

Найбільша частка витрат у 2021 році припала на сонячні та вітрові електростанції. Сектор залучив понад $366 млрд, на 6,5% більше, ніж позаминулого року. Більшість цих проектів зосереджено в Азії.

Інвестиції в електротранспорт, включаючи зарядні станції та іншу інфраструктуру, зросли на 77% у 2021 році до $273 млрд.

«Але щоб забезпечити доситню кількість поновлюваної енергії, і витіснити викопні види палива, необхідно нарощувати як інвестиції в сектор, так і потужності ВДЕ. Експерти Bloomberg NEF очікують на зростання вкладень цього року»‎, – підсумували журналісти.

Источник: kosatka.media

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать