Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Модуль InSight знайшов у надрах Марса сліди стародавнього кратера

24 ноября
14:33 2021

Завдяки сейсмічним даним, які зібрав марсіанський посадковий модуль InSight, вчені виявили під шаром застиглої лави сліди стародавнього кратера. Опис роботи опублікував науковий журнал Nature Communications.

Цитата

"На глибині 30-75 метрів від поверхні Марса ми побачили несподівану аномалію. Там виявився пухкий шар з уламків і осадових порід, затиснутий між відкладеннями базальтових лав гесперійської та амазонської ери", — пишуть дослідники.

Деталі

Модуль InSight здійснив посадку на поверхню Марса в грудні 2018 року. Він призначений для пошуків марсотрусів та вивчення внутрішньої структури планети. Вже в перші півроку роботи InSight зафіксував близько 170 марсотрусів. Однак, для складання детальної геологічної карти зони посадки модуля цих даних було недостатньо.

У новому дослідженні планетологи під керівництвом наукового керівника місії InSight Брюса Банердта оминули цю проблему. Вони скористалися тим, що сейсмометр SEIS фіксує не тільки підземні поштовхи, а й "фонові" коливання, що виникають внаслідок взаємодії марсіанських вітрів із різними нерівностями поверхні планети. Як правило, порівняно з марсотрусами, помітити подібні коливання набагато важче. Проте прилади модуля можуть фіксувати їх.

Ці дані показали, що в надрах Марса в районі посадки InSight є щонайменше чотири шари. Два з них складаються з базальтів, а інші з вулканічних гірських порід, а ще два є пухкими покладами реголіту, великих валунів та інших осадових порід, які утворюються при формуванні кратерів або в результаті руху потоків води. Один з цих шарів знаходиться на глибині 30-75 м від поверхні Марса, в проміжку між двома шарами базальту.

Вчені припускають, що пухкий прошарок з осадових порід на такій великій глибині говорить, що під місце посадки InSight розташовується древній кратер, який приховує багатометровий шар лави та осадових порід. На думку дослідників, він утворився приблизно 1,7-2 млрд років тому.

Источник: unn.com.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать