Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Літій задорогий: акумуляторний гігант CATL переходить на випуск новітніх натрієво-іонних батарей

27 августа
16:13 2021

Серійне виробництво «дешевих» акумуляторів для електромобілів почнеться у 2023 році.

На даний момент китайський уряд та місцеве міністерство промисловості і інформаційних технологій готує законодавчу базу для використання «батарей майбутнього». За інформацією видання Nikkei Asian Review, мова йде про натрієво-іонні акумулятори компанії CATL, найбільшого у світі постачальник акумуляторів для електромобілів.

Про їх створення було оголошено в липні цього року під час онлайн-брифінгу виробника. Тоді ж пролунала заява про те, що сформувати базову ланцюжок поставок нових батарей компанія планує у 2023 році.

Зі слів розробників, натрієво-іонні батареї мають ряд істотних переваг перед літій-іонними й при цьому повністю сумісні з ними. Нові елементи не тільки здатні швидше заряджатися, а й добре працюють при низьких температурах. Але найбільшою перевагою натрієво-іонних батарей є те, що в них не використовуються рідкісні метали. Попередньо, сировина для таких акумуляторів обходиться на 30% дешевше. Зокрема, натрій з мінімальними витратами можна добувати з морської води.

Єдиний недолік – більш низька, ніж у літій-іонних комірок щільність зберігання енергії. На даний момент у натрієво-іонних батарей цей показник становить 160 Вт·год/кг, але в CATL плануют його збільшити до 200 Вт·год/кг. Також у компанії заявляють, що налагодити виробництво нових батарей можна на тому ж обладнанні, що використовується для літій-іонних.

Очікується, що до 2025 року виробничі потужності CATL збільшаться в п’ять разів у порівнянні з 2020 роком. Частка натрій-іонних батарей в цих обсягах буде достатньо великою, щоб пом’якшити негативні наслідки для прибутку. Цілком ймовірно, новими батареями комплектуватимуть недорогі електромобілі з невеликим запасом ходу.

Источник: autogeek.com.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать