Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Кіберфахівці СБУ заблокували схему масштабних шахрайств у телекомунікаціях

30 августа
14:33 2021

СБУ заблокувала схему масштабних шахрайств у телекомунікаціях на Хмельниччині: майже 3 тисячі сім-карток та більше десятка sim-банків забезпечували анонімність міжнародних дзвінків, збитки операторам та прибутки ділкам, повідомляють у спецслужбі.

Кіберфахівці Служби безпеки України у Хмельницькій області викрили та заблокували діяльність шахраїв, які «обійшли» захист українських мобільних операторів у технології міжнародної телефонії.

Безробітний і підприємець з Хмельниччини організували підпільний «центр комутації міжнародного зв’язку». Для цього використовували обладнання, яке дозволяло здійснювати міжнародні дзвінки під виглядом місцевих.

Міжнародний телефонний трафік перенаправляли у внутрішню телекомунікаційну мережу мобільних операторів. У результаті міжнародні дзвінки тарифікувалися за цінами національних.

До того ж кіберзлодії гарантували своїм клієнтам повну анонімність при закордонних дзвінках. Тож користувачами їх «послуг» були здебільшого телефонні шахраї, колекторські спілки, різного роду колцентри.

Також створювались умови для діяльності так званих ботоферм: реєстрації та анонімізації особистості у соціальних мережах, месенджерах, дошках оголошень та інших онлайн сервісах.

Встановлено, що послуги надавались представникам РФ. Їх оплату здійснювалали через електронні гаманці санкційних платіжних систем.

За даними слідства, організатори схеми використовували сім-картки операторів мобільного зв’язку України та СНД.

Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси зловмисники розмістили у власних оселях та в орендованих приміщеннях в Україні та за кордоном.

Під час проведених у ході слідства обшуків за місцем мешкання організаторів схеми виявлено і вилучено:

– комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням;

– п’ять sim-банків на 128 каналів;

– шість sim-банків на 32 канали;

– GoIP шлюзи та антени, 3G модеми;

– понад 2,8 тисячі сім-карток операторів зв’язку, у тому числі РФ.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України, триває досудове слідство. Встановлюються всі особи, причетні до протиправної діяльності.

Заходи із викриття зловмисників проводив Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки спільно з УСБУ у Хмельницькій області та з фахівцями відділу протидії кіберзлочинам у Хмельницькій області, слідчим підрозділом Нацполіції за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Источник: ngp-ua.info

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать