Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Фейкові сайти та гра на довірі: пастки шахраїв у 2021 році

10 мая
18:49 2021

77% шахрайських схем припадає на інтернет та соціальну інженерію — маніпулятивний психологічний вплив на жертву. 22% крадіжок із банківських карток здійснюється через банкомати.

Про це свідчить статистика Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем (ЄМА).

Протягом останнього року ЄМА внесла у «чорний список» 22 шахрайських та 27 фішингових сайтів в інтернеті, які збирають реквізити платіжних карток та конфіденційні дані під виглядом фейкових послуг. Далі аферисти або перехоплюють управління мобільним чи веб-банкінгом клієнта, або беруть кредити від його імені.

У «чорний список» у першому кварталі 2021 року потрапило 370 паспортів, 748 ідентифікаційних кодів та 514 телефонів отримувачів несанкціонованих платежів та шахрайських кредитів, так званих грошових мулів.

Статистика. За даними ЄМА, найбільше шахрайських схем виявили у Дніпропетровській та Донецькій областях — по 22% у кожній. І лише 14% припадає на Київську область. Проте украдені кошти аферисти знімали готівкою найчастіше саме у столиці — у 51% випадків.

Серед шахраїв вдвічі частіше трапляються чоловіки — 70% проти 30% жінок. Переважно це зловмисники у віці 21-30 років.

Якщо йдеться про телефонний кримінал, найбільше шахрайських номерів зафіксували серед абонентів Vodafone — 49%, Київстар — 34%, Lifecell — 16%.

Источник: news.finance.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать