Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

«Дію» інтегруватимуть з Електронним судом: що відомо

12 июля
14:05 2021

ДСА спільно з Мінцифрою розпочали роботи по інтеграції сервісів «Електронний суд» та сервісів порталу «Дія». Про це повідомляє пресслужба ДСА.

Найближчим часом планується реалізувати наступні актуальні та соціально важливі для громадян електронні сервіси в рамках «Суду у смартфоні» порталу «Дія»:

  • надсилання користувачам «Дія» повісток та викликів до суду, інформування про час та дату судових засідань;
  • надсилання користувачам «Дія» повного тексту судового рішення у справі учаснику справи;
  • надсилання користувачам «Дія» виконавчого документа у відповідній судовій справі;
  • можливість сплати користувачами «Дія» штрафів та судового збору за рішенням суду у справі про адміністративне правопорушення.

Для судів «Дія» це ще один додатковий канал комунікації з учасниками справи з метою оперативного доведення інформації до громадян. Для громадян – це своєчасна поінформованість та можливість оперативно виконати судове рішення чи інші виконавчі документів.

Також ДСА за підтримки ПРООН завершує роботи із розробки мобільного додатку Електронного суду. У зв’язку з тим, електронні інструменти правосуддя стануть ще зручнішими для користувачів мобільних телефонів, планшетів та інших мобільних девайсів.

Нагадуємо, що раніше ДСА України спільно з Мінцифрою реалізовано проект є-Малятко, зокрема для реєстрації факту народження дитини на тимчасово окупованих територіях.

Цифрова послуга починається з подання заяви через Електронний суд для підтвердження судом факту народження дитини та винесення відповідного судового рішення.

Далі електронні судові рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень передаються через портал «Дія» до органів реєстрації факту народження дитини для видачі свідоцтва про народження.

У рамках цього проекту підписано спільний наказ Державної судової адміністрації України та Міністерства цифрової трансформації України (посилання на документ), яким затверджено Порядок електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром судових рішень та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг «Портал Дія».

На фінальній стадії узгодження з Мінцифрою знаходиться Техніко-економічне обґрунтування вартості доопрацювання ЄСІТС. Остаточне узгодження цього документу з боку Мінцифри стане відправною точкою для можливості знаходження джерел фінансування та завершення робіт з побудови ЄСІТС. Погодження Мінцифрою цього документу означатиме відповідність робіт з розробки ЄСІТС державній політиці у сфері інформатизації.

Источник: sud.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать