Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Цього року Tesla спробує довести, що вона дещо більше, ніж просто автовиробник

11 января
18:13 2022

Глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) давно наполягає на тому, що його компанія є чимось більшим, ніж просто автовиробник. Протягом багатьох років це твердження відходило на другий план на фоні проблем із виробництвом електромобілів. Однак цього року підхід зміниться і Tesla докладе серйозних зусиль, щоб стати більш значущим постачальником енергосистем як для приватних осіб, так і для великих клієнтів.

«З часом, ми вважаємо, що попит на стаціонарні системи зберігання енергії буде, принаймні, таким самим високим, як попит на автомобілі»,— заявив Ілон Маск на щорічній зустрічі з акціонерами компанії у жовтні минулого року.

Tesla прагне створення моделі, що нагадує екосистему апаратного забезпечення Apple, яка, як правило, підштовхує людей, які вже здійснили покупку, купувати ще більше товарів. У цьому плані Tesla може запропонувати три основні типи товарів: електромобілі, системи сонячних панелей Solar Roof та акумулятори Powerwall для зберігання накопиченої енергії.

«Основна концепція Tesla полягає в тому, щоб зробити будинок настільки енергонезалежним та самодостатнім, наскільки це можливо. Ідея полягає в тому, щоб мати будинок, що повністю забезпечується енергією Tesla», – вважає аналітик дослідницької служби Bloomberg LP Пол Лезкано (Pol Lezcano).

Успіх Tesla у сфері автомобілебудування може сприяти розвитку енергетичного спрямування бізнесу. Наявність електромобіля означає значне збільшення рахунків за електроенергію. Покрити ці витрати згодом допоможе сонячна енергетика. За підрахунками Tesla, потреба сім’ї в електроенергії подвоїться, якщо замінити два автомобілі з ДВЗ на електромобілі. Тому Tesla підштовхує клієнтів, які вже використовують сонячні панелі до покупки акумуляторів Powerwall. Внаслідок цього енергія, що збирається, буде накопичуватися, що допоможе розв’язувати проблему з нестачею енергії.

Цього року макропроекти Tesla також можуть набрати обертів. Акумулятори для зберігання енергії, що отримується з відновлюваних джерел, є привабливим варіантом для комунальних підприємств, що змушені скорочувати викиди шкідливих речовин. У районі затоки Сан-Франциско Tesla разом із PG&E Corp. побудували 182,5-мегаватну систему зберігання енергії Elkhorn Battery Energy Storage System, яка запрацює у другій половині року і стане одним із найбільших подібних об’єктів у світі. Комунальним службам Tesla пропонує модульні системи Megapack потужністю 0,8 мегават і вартістю близько $1,4 млн. Така батарея має розміри з контейнер для перевезення вантажів і незабаром їх випускатимуть на новому заводі Megafactory, що будується в Каліфорнії.

На стику домоволодінь та мережі діє пілотна програма Tesla щодо створення так званої віртуальної електростанції. У рамках цієї програми клієнти трьох найбільших комунальних підприємств Каліфорнії можуть спрямовувати надлишки енергії назад до мережі у разі підвищеного попиту. За даними джерела, зараз учасники програми Tesla мають у розпорядженні акумулятори сумарною потужністю 42 мегават і їх вистачить для забезпечення енергією 31500 домоволодінь. Tesla також отримала дозвіл на прямий продаж електроенергії споживачам у Техасі та планує пропонувати акумулятори оптовим продавцям.

Паралельно з розвитком бізнесу Tesla вирішить безліч проблем, включаючи брак акумуляторних батарей і дефіцит кваліфікованих робітників. Крім того, компанія стикається з жорсткою конкуренцією з боку великих промислових конгломератів та компаній на зразок Sunrun Inc., які займаються встановленням сонячних панелей на дахах будинків.

Источник: sundries.com.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать