Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Австралійські вчені покращили врожай нуту за допомогою штучного інтелекту

25 ноября
14:33 2021

Австралійські дослідники з Квінслендського університету разом з міжнародними партнерами використовували штучний інтелект (ШІ), який поліпшив врожайність нуту. Дослідники вважають, що це допоможе впоратися з голодом в деяких регіонах світу. Про це повідомляє УНН з посиланням на Technology Org.

Міжнародна команда вчених провела дослідження за допомогою алгоритму на основі штучного інтелекту і розробила генетичну модель «ідеального нуту» — його врожайність підвищилася на 12%. Дослідницька команда генетично відібрала тисячі сортів нуту, а команда вчених потім використала цю інформацію для визначення найбільш цінних комбінацій генів за допомогою штучного інтелекту. В результаті експерти змогли створити нут з ідеальною генетикою. Вони хотіли отримати сорт з підвищеною врожайністю, стійкістю до посухи, спеки і захворювань.

Відомо, що технологія AI, яка використовується в цьому проєкті, називається «FastStack» і працює в поєднанні з технологією геномного прогнозування, щоб передбачити, які комбінації генів дадуть найкращі результати з точки зору врожайності та стійкості.

Вчені визнають, що використання цієї сформованої штучним інтелектом моделі нуту для збільшення маси насіння в полі буде складним завданням, але такі методи, як швидкісний відбір, повинні допомогти їм відносно швидко розвивати нові сорти нуту.

Хоча нут є ключовим інгредієнтом середземноморської та близькосхідної кухонь, він також є найбільшою бобовою культурою в Австралії після люпину. Він дуже важливий для австралійців і сільського господарства в цілому, оскільки самозапліднюється азотом, тому є корисним для навколишнього середовища. Поєднуючи це з корисними властивостями нуту, можна зрозуміти, чому він вартий нашої уваги.

Источник: news.finance.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать