Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Як Дніпропетровщина відзначила День української писемності та мови

12 ноября
21:44 2022


Влаштували вікторини та мовні турніри. Презентували українські книжки. Навчали правильній вимові та написанню. А ще – розповідали цікаві факти про солов’їну. В усіх громадах Дніпропетровщини відзначили День української писемності та мови. Як це було, повідомили в обласній військовій адміністрації.

В обласній науковій бібліотеці провели просвітницьку лекцію про мовні особливості нашого краю. Історик та краєзнавець Микола Чабан розповів про унікальну Січеславську говірку.

Влаштували мовний турнір для відвідувачів в обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова. Підготували й інформаційно-пізнавальну програму про рідну мову.

Деякі зустрічі пройшли дистанційно. В обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова під час онлайн-виставки презентували українські книжки. А в обласній бібліотеці для дітей провели патріотичний інтелект-турнір.

Поділилися й цікавими фактами про солов’їну. Відвідувачі дізналися, що у сучасній українській понад 256 тисяч слів. Найдовше слово складається з 30 літер. Це назва хімікату для боротьби зі шкідниками – «дихлордифенілтрихлорметилметан». А найдавніші слова з нашої мови – «мед» та «страва» – були записані ще у 448 році нашої ери.

Традиційно долучилися і до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Мешканці області вдосконалили навички володіння рідною мовою та перевірили себе.

День української писемності та мови щороку відзначають 9 листопада. Кожна громада Дніпропетровщини долучилася і підготувала низку цікавих пізнавальних заходів.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

Запись Як Дніпропетровщина відзначила День української писемності та мови опубликована здесь — Dnepr.com — Головний портал новин Дніпра.

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать