Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Відновлено роботу державного реєстру речових прав

22 мая
09:25 2022


В Україні поновлено роботу державного реєстру речових прав і нотаріусів. Йдеться про неокуповані території, а також там, де не проводяться бойові дії.

Водночас, за словами начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Івана Легостаєва, існують деякі обмеження щодо укладення правочинів стосовно нерухомості або цінного майна, регламентовані Постановою Кабміну № 164. Про це йдеться на сайті Дніпровської міськради.

«Правочин щодо нерухомого майна може здійснюватися лише за місцем його знаходження. Є виняток для нотаріусів Києва та області. Там це може проводитися зокрема й за місцем реєстрації фізичної особи. Не можна вчиняти правочини за дорученням, тобто власник майна повинен з’явитися особисто і своїм підписом засвідчити документ. Також не можна одразу продавати майно. Необхідно щоб власник, який його купив, хоча б місяць ним володів. Виняток – якщо майно отримане у спадщину або при визначенні часток у спільній/сумісній власності подружжя», – розповів під час брифінгу 20 травня Іван Легостаєв.

Він також підкреслив: «Є деякі складнощі щодо купівлі/продажу житлових будинків, земельних ділянок. Нотаріус повинен перевірити кому вони належать, право власності чи користування земельною ділянкою. Разом з об’єктом нерухомості повинно перейти право власності або користування на земельну ділянку. Оскільки наразі технічно немає доступу до державного земельного кадастру, це неможливо зробити. Але це питання кількох днів, оскільки до земкадастру має поновитися доступ, і нотаріуси зможуть робити відповідні правочини».

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

Запись Відновлено роботу державного реєстру речових прав опубликована здесь — Dnepr.com — Головний портал новин Дніпра.

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать