Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Як якість математичної освіти впливає на зростання ІТ-індустрії

23 июня
11:43 2020

Рівень знання математики школярів впливає на швидкість розвитку IT-галузі. Зв’язок між якістю математичної освіти і розвитком IT в Україні становить понад 97%.

Про це йдеться в дослідженні Data Science GlobalLogic.

Для аналізу розвитку IT-галузі було обрано кількість IT-підприємців, показником якості освіти послугували результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з математики.

Зв’язок між якістю математичної освіти і розвитком IT-галузі складає 97,5% при розрахунку кількості тих, хто складає ЗНО з математики на 180 і більше балів, і кількості IT-ФОПів в Україні.

Розмір населеного пункту. Але навіть у великих містах (з населенням понад 100 тисяч) всього 17% шкіл випускають 80% тих, хто отримує 180+ балів. Більш того, за даними аналітиків, тільки 106 шкіл (1% від усіх в Україні) випускають понад 15 учнів, які здали ЗНО з математики на 180 і більше балів. У 21 області України таких шкіл до 5 включно на всю область. Вони є в кожному обласному центрі незалежно від середніх показників області. Тобто те, де живе учень, грає набагато меншу роль, ніж те, в якій школі він навчається.

Кількість сильних шкіл і число відмінників з математики взаємопов’язані. Таким чином, рівномірне збільшення кількості сильних шкіл вплине на учнів і як наслідок на IT-індустрію.

Зараз в Україні в середньому 44% всіх, хто складає ЗНО, беруть участь у тестуванні з математики, але тільки 2,2% всіх абітурієнтів отримують більше 180 балів.

151531111.jpg (92 KB)

При цьому, дані стабільні у часі – з 2016 року лідери не змінюються.

Відмінність між великими і маленькими містами, а також селами. Насправді зв’язок складніший, і в сегменті великих міст більш важливо, чи є місто обласним центром. Школярі в маленьких обласних центрах (Ужгород, Суми) складають ЗНО набагато краще, ніж в просто великих містах (Кривий Ріг, Біла Церква).

Найсильнішим і найнесподіванішим позитивним відхиленням від цієї тенденції є міста-супутники АЕС (Вараш, Енергодар, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич). Незважаючи на невелике населення – від 25 до 50 тисяч, показники ЗНО у них краще, ніж в обласних центрах. Наприклад, в 42-тисячному Вараші Рівненської області 11,08% тих, хто складає ЗНО, отримують 180+ з математики, в той час як в 243-тисячному Рівному цей показник становить 4,3% – майже в 2,5 рази менше. У містах-супутниках АЕС також високий показник IT-підприємців, що підтверджує зв’язок між успішним проходженням ЗНО з математики та кількістю IТ-фахівців.

Зв’язок середнього бала з кількістю IT-фахівців виявляється значно слабше – 55%. Це також побічно підтверджує правильний вибір показника 180+.

Источник: news.finance.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать