Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Українських користувачів Viber атакують одразу двома методами

16 февраля
15:25 2021

Компанія Rakuten Viber уклала договір з фірмою Group-IB з метою боротьби з шахраями, які використовують месенджер для обману користувачів, і прийшла до невтішних результатів – злочинці активуються. Використання інтелектуальної власності Viber для виманювання грошей у людей є звичайною програмою для бандитів, проте у компанії є «козирі в рукаві» для боротьби зі зловмисниками.

Фахівці з Group-IB провели масовий аналіз активності користувачів, пов’язаної з брендом Viber, і з’ясували дві основні стратегії, які використовуються шахраями. Перша – це інформаційні атаки, спрямовані на пряме виманювання грошей у людей під виглядом оплати товарів, послуг, акційних пропозицій. У випадку з Viber цей метод використовувався в 38% зафіксованих шахрайських схем. Основною особливістю методики є обман користувачів, що виключає злом їх технічних пристроїв – шахраї просто виманюють гроші у людей. Друга стратегія – фішингові посилання, які використовуються для злому телефонів / комп’ютерів, крадіжки особистих даних користувачів з метою отримання доступу до їх платіжних гаманців (16% випадків).

Щоб з’ясувати цю інформацію, експерти Group-IB проаналізували безліч сайтів, пов’язаних з додатком Viber. В результаті їх діяльності було виявлено 700 шахрайських веб-ресурсів, 98% з яких були ліквідовані. Аналіз вівся протягом всього 2020 року, зараз Group-IB продовжує співпрацювати з Viber для того, щоб користувачі мессенджера були захищені від злочинців.

Експерти також розповіли, за допомогою яких простих правил ви зможете убезпечити себе від шахраїв. По-перше, при виявленні будь-шахрайської діяльності потрібно відправити цю інформацію службі безпеки Viber – компанія не має права дивитися особисті листування клієнтів, тому такий спосіб є єдино можливим методом виявлення зловмисників. По-друге, ніколи не вірте твердженням, що для участі в будь-якої акції Viber потрібно платити гроші. По-третє, довіряти можна лише офіційним співтовариствам, які позначені блакитний галочкою.

Источник: gsminfo.com.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать