Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

SpaceX наполовину завершила будівництво найбільшого в світі ракетного прискорювача

05 февраля
06:29 2021

Нові фотографії першого Super Heavy програми SpaceX Starship підтверджують, що прототип ракети-носія, відомий як Booster Number 1 (BN1) і найбільший ракетний прискорювач з коли-небудь побудованих – вже наполовину завершений.

2napolovinu-zavershila-stroitelstvo-samogo-bolshogo-v-mire-raketnogo-uskoritelya.jpg (47 KB)

Очікується, що Super Heavy стане найвищим, найважчим і найпотужнішим ракетним прискорювачем на рідкому паливі, його довжина складе близько 70 метрів від носа до хвоста, важитиме він близько 3 700 тонн при повній заправці паливом. Starship, багаторазовий верхній ступінь і космічний корабель SpaceX, на 40% коротший, ніж Super Heavy, і має на чверть менше двигунів Raptor, забезпечуючи тягу, приблизно еквівалентну першому ступеневі Falcon 9.

Super Heavy Booster Number 1 construction continues in the High Bay. @NASASpaceflight pic.twitter.com/3neyVFMdze

— Jack Beyer (@thejackbeyer) February 1, 2021

За винятком секції двигуна з трьома або чотирма кільцями, кожна частина першого суперважкого прискорювача завершена і чекає збірки.

Super Heavy буде еквівалентний майже десяти Falcon 9 на повній тязі і перевершить будь-яку ракету, коли-небудь побудовану. Проте, базова конструкція прискорювача фактично така ж, як і у будь-якій іншій ракеті на рідкому паливі.

31612346253_625_spacex-napolovinu-zavershila-stroitelstvo-samogo-bolshogo-v-mire-raketnogo-uskoritelya.webp (33 KB)

Хоча Super Heavy кардинально відрізняється від Starship практично за всіма параметрами, SpaceX подбала про те, щоб універсальність обладнання була якомога ширшою. В кінцевому підсумку, з невеликими змінами, це означає, що SpaceX може (теоретично) створювати Super Heavy з тими ж інструментами та техніками, які використовувались для виробництва прототипів Starship.

41612346251_100_spacex-napolovinu-zavershila-stroitelstvo-samogo-bolshogo-v-mire-raketnogo-uskoritelya.webp (24 KB)

Станом на кінець цього місяця потік публічних фотографій підтвердив, що Super Heavy BN1 фактично знаходиться на півдорозі до завершення і в цей час складається вже з 18 сталевих кілець. Швидше за все, загальна кількість кілець становитиме 38 або 39, це також вказує на те, що BN1 знаходиться на відстані 1 кільця від половини своєї повної висоти, залишаючи інтеграцію його посиленого метанового резервуара, спеціальної секції двигуна і спідниці в якості останнього важливого завдання, що стоїть між SpaceX і її першим прототипом Super Heavy.

5spacex-napolovinu-zavershila-stroitelstvo-samogo-bolshogo-v-mire-raketnogo-uskoritelya.webp (13 KB)

Маючи точки кріплення для чотирьох двигунів Raptor і незавершені вирізи для ще чотирьох, перший опірний купол Super Heavy здається готовим і очікує своєї гільзи зі сталевих кілець. За словами Ілона Маска, SpaceX, швидше за все, перейде на BN1, якщо або коли він пройде початкові кріогенні випробування і статичні випробування на вогнестійкість.

Источник: root-nation.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u178832346/domains/dneprcity.net/public_html/news/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать