Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Провідні розробники “розумних” міст світу виступили на Kyiv Smart City Forum

12 октября
19:53 2020

П’ятий міжнародний Kyiv Smart City Forum 2020 вперше пройшов в онлайн-форматі, на інноваційній платформі й зібрав провідних експертів світу з розвитку розумних міст та впровадження новітніх технологій у життя мешканців. Встановлено й своєрідний рекорд в 10 тисяч учасників – вдвічі більше, ніж минулого року.

Про це KV повідомили у прес-службі форуму.

“Вперше в Україні пройшов захід такого масштабу. Ми розробили унікальну онлайн-платформу, яка дозволила перенести всі переваги оффлайн-конференції в онлайн. Платформ містила віртуальну виставкову зону, де компанії-партнери через 3D відеотури демонстрували свої технологічні рішення. Одночасно можна було дивитися відеоряд, слухати доповіді, ставити питання та спілкуватися один з одним у чатах”, – розповів співорганізатор форуму, експерт зі smart city-технологій, представник ГО “Смарт Сіті Хаб” Юрій Назаров.

Форум зібрав найкращих спікерів з найбільш технологічних країн світу – Нідерландів, Сінгапуру, Іспанії, США, Англії, Німеччини. Експерти представили реальні кейси і рекомендації з технологій, які допомагають бізнесу під час кризових ситуацій.

Віце-прем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, відкриваючи захід, підкреслив, що великі міста будуть ключовими у майбутньому, тому держава повинна будувати для їхнього розвитку потужні інфраструктурні проєкти.

“Ми хочемо за три роки побудувати найзручнішу державу в Європі з точки зору взаємодії людини й бізнесу з державою. Для цього треба відцифрувати усі державні послуги, навчити людей базовій цифровій грамотності й покрити країну інтернет-інфраструктурою”, – зазначив урядовець.

Спікер з Нідерландів – головний архітектор, урбаніст, засновник та директор компанії ТАРР- Smart City Strategy Том ван Арман розповів, що в Голландії слідкують за соціальною дистанцією за допомогою штучного інтелекту.

“Міста не були ніколи сплановані таким чином, щоб люди дотримувалися соціальної дистанції. Тому зараз потрібно якось управляти зібраннями людей, моніторити натовп у режимі реального часу, відстежувати “гарячі” точки. Ми використали існуючу інфраструктуру камер для того, щоб покластися на рішення, які пропонує штучний інтелект. Ми відповідально ставимося до зображень, не порушуючи стандарти кодування й особистої інформації. За допомогою цифрового відео ми бачимо проблемні місця і встановлюємо там запобіжники, щоб вірус не розповсюджувався”, – розповів Том ван Арман.

Про відкритий портал урядових даних з більш як 100 різними компонентами у своєму місті розповів Рамон Феррі Тормо, керівник підрозділу Smart City в іспанському місті Валенсія.

“Цей портал працює на національному рівні, всі набори даних є доступними й активно використовуються нашими громадянами. Також у нас є геопортал, сенсорні датчики для аналізу усіляких активностей, наприклад, руху громадського транспорту, управління відходами, екологічних викидів тощо”, – поділився Тормо.

Про необхідність контролю за небезпечними викидами говорив на форумі і засновник CRA & Associates (IoT & Smart Cities), член Консультативної ради GO SMART Чарльз Рід Андерсон з Сінгапуру. За його словами, світовий тренд – так зване зелене будівництво, і найбільші світові міста починають розуміти, що криза – слушний час починати проваджувати щось екологічне.

За словами Андерсона, нинішня криза створює додаткові можливості.

“Ми живемо у цікаві часи, коли міста, компанії та індустрії витрачають на інновації шалені кошти. Наприклад, міста починають розуміти, що криза – слушний час починати впроваджувати щось екологічне, і ми бачимо новий тренд в Азії та Австралії – зелене будівництво. Нам потрібно бути готовими до наступних хвиль COVID, і, скоріше за все, нам доведеться звикати до того, що нові технології відстежують наше пересування й контакти. Це буде додатковою хвилею інновацій, і ми змушені це робити, щоб убезпечити всіх та кожного. Наступні 20 місяців будуть божевільними, але це створить фантастичні додаткові можливості”, – підсумував Чарльз Рід Андерсон.

Юрій Назаров підтвердив, що інвестиції у смарт-сіті будуть збільшуватися з кожним роком.

“Якщо ми зараз бачимо, що близько 400 млрд доларів витрачається на проєкти смарт-сіті, бо це вже необхідність, речі, які необхідно впроваджувати, то у 2025 році буде близько 800 мільярдів, а може й більше. Тобто, щороку ринок збільшується на 18-20%. Все більше сучасних інформаційних технологій буде використовуватися у містах. І ми повинні розуміти, що це за технології і впроваджувати їх в українських містах”, – підкреслив пан Назаров.

За його словами незабаром стане повсякденням безпілотні автомобілі, штучний інтелект у медицині, дрони та елементи кібербезпеки, доповнена реальність в освіті, “розумні будинки”, різноманітні датчики для забезпечення якості життя.

Хедлайнером форуму стала засновниця Facebook Live, американська підприємиця Ренді Цукерберг. На її думку, головний принцип розумних міст – створення таких середовищ, де люди зможуть ділитися ідеями, навіть тими, що здаються божевільними.

Цукерберг назвала головні якості для підприємців, які хочуть вижити під час кризи і масштабувати свій бізнес. Треба не боятися виходити за межі комфорту, вміти чути “ні” і вміти презентувати себе попри страх перед публікою.

“Високий рівень форуму досягнуто завдяки партнерам. Титульний партнер – Visa, інноваційний партнер – Vodafone, преміум партнери – Cisco, ERC, IT-Integrator, технологічний партнер – ELKO Україна та Lenovo. Також серед партнерів Kyiv Smart City Forum Hewlett Packard Enterprise, Caparol Україна, Logitech, Asbis, Ideas First, FDI, atene KOM GmbH”, – підсумували у прес службі.

Источник: kievvlast.com.ua

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать