Новости Днепра


Новости Днепра и Украины

Карабахський конфлікт переріс у хакерську атаку

27 сентября
22:43 2020

Азербайжанські хакери здійснили кібератаку на вірменські засоби масової інформації та новинні сайти.

Про це повідомляє пресслужба Служби нацбезпеки Вірменії.

Там розповіли, що сервери таким сайтам як 1in.am, armenpress.am, news.am, mamul.am, armtimes.am, hetq.am та іншим надає на контрактній основі міжнародна компанія Cloudflare.

«Азербайджанські хакери змінили налаштування цих сайтів, що за короткий час було виправлено», — пояснили у відомстві.

Під час злому на всіх цих сайтах транслювалося зображення президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Що таке Нагірний Карабах?

Нагірний Карабах — це спірна територія між Вірменією та Азербайджаном. Після розпаду СРСР регіон увійшов до міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, але від того часу фактично контролюється Вірменією, оскільки населення регіону переважно вірменське. Спочатку регіональний парламент Нагірного Карабаху хотів приєднатися до Вірменської РСР, а потім у 1991 році провів референдум, на якому 99% жителів проголосували за незалежність.

До складу Азербайджану територія увійшла як автономна область, водночас унаслідок бойових дій у 1990-х роках там сформувалась невизнана Нагірно-Карабаська республіка, яка і має владу на цих територіях. Азербайджан вважає це окупацією.

Масштабні бойові дії у регіоні тривали до 1994 року, поки Вірменія та Азербайджан не підписали угоду про незастосування зброї. Відтоді в Нагірному Карабаху часто відбувається ескалація конфлікту із взаємними обстрілами. Відносини між Вірменією та Азербайджаном майже повністю відсутні, а народи країн ворогують між собою. Формально мирні перемовини щодо долі регіону проходять у Мінській групі за посередництва ОБСЄ з 1992 року. У світі Нагірний Карабах офіційно вважають азербайджанською територією.

Источник: intvua.com

Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать